Najlepsze miejsca na wypoczynek nad wodą w okolicach Lublina.

Jez. Firlej

1. Jezioro Firlej (40 km od Lublina) o powierzchni 91 ha i głębokości dochodzącej do 9,4 m. Posiada czystą wodę i twarde piaszczyste dno. Bardzo dobrze rozwinięta infrastruktura: rozległe plaże, miejsca noclegowe, punkty gastronomiczne, place zabaw. Wokół całego jeziora przebiega brukowana droga dla rowerów i chodnik dla pieszych.

Jez. Białe

2. Jezioro Białe (90 km od Lublina), koło Włodawy. Posiada bardzo czystą wodę, twarde dno i piaszczyste plaże. Jezioro otacza wieś Okuninka, gdzie zlokalizowano około 80 ośrodków wypoczynkowych, liczne punkty handlowe i usługowe. W sąsiedztwie rozciąga się duży kompleks leśny – Lasy Włodawskie i Sobiborskie. To najbardziej popularne jezioro na Pojezierzu Łęczyńsko-Włodawskim wśród wczasowiczów.

Jez. Krasne

3. Jezioro Krasne znajdujące się 45 km od Lublina. Leży na Pojezierzu Łęczyńsko-Włodawskim. Powierzchnia jeziora wynosi 76 ha, a głębokość dochodzi do 33 m. Jezioro posiada piaszczyste plaże.

Jez. Łukcze

4. Jezioro Łukcze (40 km od Lublina) - jezioro pochodzenia krasowego. Liczy 55 ha powierzchni i 9 m głębokości. Posiada piaszczyste dno i plażę oraz czystą wodę.

Jez. Zagłębocze

5. Jezioro Zagłębocze położone w odległości 50 km od Lublina, na obszarze Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego. Powierzchnia wynosi 59 ha, a a głębokość 43 m. Jezioro cieszy się dużą popularnością ze względu na czystą wodę.

Jez. Piaseczno

6. Jezioro Piaseczno położone w odległości 45 km od Lublina, na terenie Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego. Powierzchnia wynosi 85 ha, a a głębokość 39 m. Jezioro posiada piaszczyste plaże. Wokół jeziora znajdują się plaże.

Jez. Rogóźno

7. Jezioro Rogóźno o powierzchni 57 ha i głębokości dochodzącej do 25 m. Leży 40 km od Lublina, na obszarze Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego. Najdogodniejszy dostęp do wody znajduje się od strony północnej. Jezioro otaczają lasy.

Zalew Chodel

8. Zalew w Chodlu położony 35 km od Lublina, znajduje się w dolinie niewielkiej rzeki Chodelki. Wokół zalewu wiedzie ścieżka spacerowa, przy której znajduje się wieża widokowa. Od północno-wschodniej strony zbiornika zlokalizowana jest plaża i plac zabaw. Zalew otoczony jest przez lasy. Przez groblę zbiornik a sąsiaduje ze stawem, na którym można obserwować wiele ptaków wodnych.

Zalew Janów Lubelski

9. Zalew Janowski - sztuczny zbiornik wodny w Janowie Lubelskim ok. 80 km od Lublina. Ma powierzchnię 30 ha. Malowniczo położony na skraju Lasów Janowskich, nieopodal Janowa Lubelskiego. Zalew posiada dużą piaszczystą plażę. Nieopodal zalewu znajdują się ośrodki wypoczynkowe, Park Rekreacji Zoom Natury, punkty gastronomiczne i największy na Lubelszczyźnie park linowy.

Zalew Nielisz

10. Zbiornik Nielisz - sztuczny zbiornik wodny utworzony na rzekach Wieprz i Por. Zalew ma powierzchnię niemal 10 km² i jest największym akwenem w województwie lubelskim. Leży ok. 85 km od Lublina, w okolicach Zamościa. Wschodnią część jeziora otaczają lasy. Również od strony wschodniej znajduje się dostęp do wody. Od strony zachodniej znajduje się wieża widokowa, z której można obserwować ptactwo wodne.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.